15.02.2024
04.02.2024

Penalta? Pro Karvinou přísný verdikt. Nám pomohla, ví stoper Slovácka Hofmann

02.03.2024, sobota, 20:05

Fotbalisté Slovácka si po třech jarních prohrách mohli znovu zazpívat vítězný chorál. Vyhráli na hřišti poslední Karviné, která hrála od 43. minutě oslabená o vyloučeného Ayaosiho. Ke třem bodům nasměřoval kapitán Stanislav Hofmann, který vstřelil hlavičkou druhou branku Slovácka.

„Vyšly nám standardky. Těch gólů mohlo být i víc, osobně jsem měl na hlavě ještě jednu branku,“ hodnotil tříbodový duel stoper Slovácka.

Jak složité bylo urvat na jaře první výhru?
Na zápas jsme se soustředili, prohrát počtvrté v řadě už by byl pro nás velký problém. Chtěli jsme nastoupit koncentrovaně. Začátek jsme ještě chytli, ale udělali jsme obrovskou chybu při standardce domácích. Jsem rád za celý tým, že jsme hráli dál a do poločasu jsme ještě vyrovnali.

Proti deseti se vám nehraje moc dobře. Uvědomoval jste si to?
Sami víme, že nám přesilovky moc nejdou. O poločase byly proslovy, které nás měli nabudit a přinést klid do druhé půlky. Myslím, že až na nějaké maličkosti se to podařilo a zápas jsme zvládli.

V čem jsou pro vás přesilovky nejvíc zrádné?
Jsou tam dvě věci. Standardky jsou první věc, tam se ten hráč navíc trošku maže. Když jsme v tlaku, tak je potřeba si dávat pozor na odkopnuté balony. Je nutné si hlídat postavení, soupeř může udeřit z náhodného brejku. To byly úkoly, které jsme měli.