04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Roman Haša zničil hattrickem Příbram

09.04.2013, úterý, 13:06

V pětadvacátém kole Juniorské ligy zavítal na kunovickou Bělinku celek Příbrami a odjel ze Slovácka s prázdnou po prohře 1:3. Tým z východní Moravy tak potvrdil skvělou formu a prodloužil svoji neporazitelnost na pět zápasů v řadě.

Od úvodu utkání měli více míč na svých kopačkách hráči domácího týmu. V 5. minutě se po centru Havlíka mohl prosadit Veliče Šumulikovski, ale hlavou jen těsně minul branku soupeře. Na další šanci zápasu diváci na místním stadionu čekali až do 36. minuty, kdy se pěknou střelou prezentoval Nestorovski, brankář Djurič byl však na místě.

O minutu později se už svěřenci trenéra Vladimíra Michala radovali z vedoucí branky. Makedonský útočník v dresu Slovácka opět vystřelil tvrdou střelu k tyči, brankář Djurič tentokrát jeho střelu pouze vyrazil k dobíhajícímu Romanu Hašovi, pro kterého nebyl problém míč dostat za záda hostujícího brankáře – 1:0.

Vedení domácího týmu netrvalo dlouho. Ve 41. minutě naservíroval míč do pokutového území Kalivoda svému spoluhráči Tomáši Vnukovi, který zkušeně přeloboval vybíhajícího brankáře Chvojku – 1:1.

Slovácko se nespokojilo s remízovým stavem a nadále se prezentovalo útočným stylem. Ve 43. minutě zahrál Franta rohový kop a naservíroval centr přesně na hlavu Romana Haši, jenž chladnokrevně překonal hostujícího brankáře a „brankou do šatny“ dostal do vedení celek z východní Moravy – 2:1.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté. V 52. minutě spálil tutovku hostující Řezáč, kterého vychytal skvělým zákrokem brankář Chvojka. Zanedlouho Slovácko vedlo již o dvě branky. Po zmatcích v obraně Příbrami se míč dostal k Romanu Hašovi, který zpoza velkého vápna technickou střelou k tyči překonal nového muže v brance středočeského celku brankáře Kočího a zkompletoval čistý hattrick – 3:1. Hostující hráči se snažili výsledek utkání ještě zdramatizovat.

V 70. minutě David Čížek dostal krásnou přihrávku do pokutového území, míč si nejprve zpracoval a poté vystřelil, jeho střela mířila kolem tyče branky Slovácka.

Dvě minuty před vypršením druhého poločasu zahrávala Příbram pokutový kop. Jeho exekutorem byl Marek Hanuš, který vystřelil balon k tyči, brankář Chvojka však směr vystihl a střelu vyrazil. Po zbytek utkání již Slovácko nedovolilo zdramatizování a mohlo se po konečném hvizdu rozhodčího Mikela radovat z výhry 3:1.

Hráč utkání: Roman Haša (1.FC Slovácko).
Útočník Slovácka navázal na předchozí výkon proti Bohemians Praha 1905 a v zápase byl při dvou brankách domácího celku na správném místě a třetí branku provedl skvěle, vyslal promyšlenou technickou střelu, která zapadla k tyči příbramské branky. Roman Haša se hattrickem dostal do čela tabulky střelců Juniorské ligy.

1.FC Slovácko - 1.FK Příbram 3:1 (2:1)

Branky: 37., 43. a 56. Haša – 41. Vnuk

ŽK: Ondica, Nestorovski - Řezáč, Soldát, vnuk

Rozhodčí: Mikel – Pochylý, Mikula

Sestavy:

1.FC Slovácko: Chvojka – Ondica (76. Bartoš), Maly, Franta, Haša (73. Kristis), Havlík (75. Jeleček), Prajza, Nestorovski, Svízela (86. Kolínek), Šumulikovski, Břečka.

1.FK Příbram: Djurič (46. Kočí) – Macháček, Čížek, Abraham, Mareš (85. Šípek), Soldát, Kdolský (77. Brandner), Vnuk (61. Glasnovič), Hanuš, Řezáč, Kalivoda (63. Krameš)

• riedlss - 10.04.2013, středa, 06:16
    (0)

ze zápasu se dá odejít se zdvyženou hlavou i po prohře, mrzuté je, že ani toto se neděje...tak bych to chtěl dneska rád vidět po dlouhé době,,jen jestli nejsu trošku náročný :)

• fcs - 09.04.2013, úterý, 21:35