04.02.2024
Sektor B3 cup 2024

Slavia - Slovácko 1:3, nepovedlo se nic, Škoda neskóroval a králem není

31.05.2015, neděle, 09:36

Pět zápasů fotbalisté Slovácka nevyhráli, mizernou sérii zlomili až na Slavii. A parádním způsobem. V závěrečném 30. kole první ligy vyhráli suverénně 3:1. Slávisté podali hanebný výkon, neprosadil se ani kanonýr Škoda a v konečné tabulce klesli na dvanáctou příčku.

Slavia už měla záchranu jistou, spoluhráči chtěli Škodovi pomoci k zisku střelecké koruny, ale zápas se jim nepovedl. Útočník Škoda na dálku prohrál souboj o nejlepšího střelce se sparťanem Lafatou.

„Sezona končí zklamáním. Chtěli jsme navázat na poslední zlepšené výkony i výsledky, bohužel se nám to nepovedlo,“ litoval slávistický kouč Miroslav Beránek. „Soupeř dal z první akce hezký gól hlavou, my jsme svoje příležitosti nevyužili, naše centry většinou končily na prvním hráči. Na začátku druhého poločasu jsme se dostali do tlaku, dali jsme do hry útočníky. Byli jsme na můj vkus nervózní, soupeř nás trestal a v podstatě každá jeho střela na branku byl gól. „

Oba soupeři začali v prosluněném Edenu svižně a soustředili se na útok. Nejlepší útočník sezony podle ankety Ligové fotbalové asociace Škoda si nejprve dvakrát nepohlídal ofsajdové postavení, ve 13. minutě pak prodloužil roh na Zmrhala, který se ale do zakončení neprotlačil.

Do vedení šli z první vážnější příležitosti hosté, když Diviš přesně našel Doškovu hlavu a kapitán Slovácka se zblízka bez problémů prosadil pošestnácté v ligové sezoně. Dobrou šanci na vyrovnání měl v 31. minutě Piták, který poslal míč z přímého kopu těsně nad břevno.