TISKOVKA | Jan Baránek po zápase v Českých Budějovicích

15.02.2024
04.02.2024

Slovácko v přípravě remizovalo s Trenčínem +VIDEO S OHLASY

13.07.2008, neděle, 11:47
clanek_znak_slovacko_velky.gif Před velice slušnou diváckou návštěvou v Kunovicích skončilo remízou 0:0 další přípravné utkání fotbalistů Slovácka na novou druholigovou sezonu proti slovenskému Trenčínu, který si letos také zahraje druhou nejvyšší soutěž.

Kouč Slovácka Ladislav Jurkemik po dalším týdnu plném náročných dvoufázových tréninků rozdělil své svěřence na dvě zcela rovnocenné jedenáctky, z nichž si každá zahrála polovinu zápasu. Vyčíst plánovanou základní sestavu tak zatím není možné.

První zápas na slovácké půdě si zahrál střední záložník Jan Berger, který do týmu přišel začátkem týdne z Třince. Utkání pro něj dopadlo hodně nešťastně, krátce po zahájení totiž musel po ostrém zákroku protihráče odstoupit kvůli bolavému kotníku. I přes obavu z výronu by však nakonec jeho zranění nemělo být vážné. "Během dvou tří dnů bych měl být v pořádku," věří Berger.

Kvůli jeho brzkém střídání tak musel téměř celý zápas odehrát záložník Petr Stýskala. Celých 90 minut zvládl stoper Richard Hrotek.

Na trávníku se zatím neobjevil další střední záložník Jaromír Grim úspěšně se zotavující po těžkém jarním zranění.

Utkání hrané ve velkém vedru příliš šancí na obou stranách nepřineslo. Ze slováckých hráčů měl zřejmě největší záložník Stýskala, který z úhlu trefil tyč, od které se míč odrazil do brankáře a pak šel smolně mimo bránu.

Trenčín vedený kapitánem Csabou Horváthem, bývalým obráncem tehdejšího Synotu, hrozil především střelami z dálky, se kterými si však brankáři Kovář a Marek poradili.

Další přípravné utkání sehraje Slovácko proti HFK Olomouc, duel se hraje ve středu od 10.30 ve Slatinicích poblíž Olomouce.

1. FC Slovácko - AS Trenčín 0:0

Rozhodčí:
Ondo - Šťastný, Mika. Diváků: 600.

Sestava Slovácka, 1. poločas: Kovář - Němčický, Šimáček, Hrotek, Ineman - Gonda, Randa, Berger (7. Stýskala), Ondřejka - Kerbr, Matůš. 2. poločas: Marek - Kubáň, Hrotek, Formánek, Lysoněk - Šturma, Stýskala, Perůtka, Filipský - Chmelíček, Psohlavec.