63
fanoušků

Slovácko veze tři body z Jihlavy

22.09.2007, sobota, 16:54
radost1.jpg Jihlavané nedokázali ani s novým trenérem odčinit vysokou prohru z Příbrami a v domácím prostřední podlehli týmu Slovácka 0:1, když zápas rozhodl Činčala brankou z pokutového kopu.

Hosté nastupovali do zápasu bez zraněného Chmelíčka a Görnera, potrestaného za 4 žluté karty. Ze stejného důvodu chyběl domácím kanonýr Faldyna.

Ani jeden z týmů se od začátku příliš nehrnul dopředu a úvod patřil boji o střed hřiště. Obrany obou týmů v tu dobu domlinovaly a velké šance se příliš nerodily. Příležitosti si oba týmy tvořily hlavně ze standardních situací, zejména rohových kopů. Vše ale řešily obrany obou týmů nebo nepřesnosti v zakončování.

Až přišla 27. minuta a zákrok domácího Šedivého, který hlavní rozhodčí Kocián posoudil jako nedovolený. Střelu Činčaly z nařízeného pokutového kopu sice domácí golman vystihl, míč směřující do branky ale zastavit nedokázal. Činčala tedy poslal hosty do vedení. Bylo to vlastně poprvé v této sezoně, kdy se Slovácko dostalo na cizím hřišti do vedení. Dosud totiž vždy buďto dotahovalo (Krč, HFK) nebo branku nevstřelilo vůbec (Opava).

Slovácko se poté trochu stáhlo a umožnilo domácím kombinovat, organizovaná obrana ale nepustila fotbalisty Vysočiny do žádné šance. Naopak byli to oni, kdo měli další možnosti. Ale ani rohový kop, ani střela Němčického Tulise v domácí brance neohrozila.

Po první půli tedy odcházeli do šaten spokojenější hosté, příliš atraktivní fotbal ale k vidění nebyl. Vždyť ani jeden z týmů si nevypracoval žádnou vyloženou šanci a ani branka nepadla ze hry.

Do druhého poločasu by se čekal nápor domácích a snaha o vyrovnání, nic takového se ale zpočátku nekonalo. Slovácko se ujalo míče a snažilo se tvořit. Domácí ale zabojovali a postupně obraceli vývoj zápasu. Nikoli ale skóre. Jediné, co si domácí dokázali svým tlakem vynutit byly další a další rohové kopy. Ani jeden ale nezvládli přetavit v šanci, natož branku. Až se v 53. minutě míč dostal k Simrovi, ani další z kanonýrů domácích ale nedokázal ani zamířit svou střelu mezi 3 tyče Markovy branky a o 3 minuty později vybojoval domácí útočník pouze rohový kop.

Domácí pokračovali v obléhání branky Slovácka, nutno dodat, že bez většího úspěchu.

Další ránu do již tak zraněními zdecimovaného týmu Slovácka udělala 73. minuta kdy se po jednom souboji ocitl na zemi Šultes, kterého musel na hřišti nahradit Vrba.

V závěru si Slovácko zkušeně kontrolovalo své jednobrankové vedení a snažilo se míč držet co nejdál od své branky, bezchybnost jim ale nevydržela, když se do velkých šancí na vyrovnání dostali nejprve v 78. minutě Mezlík, jehož našel centrem Veselý. Mezlíkův pokus o střelu ale skončila daleko od branky. Druhou příležitost měl Gebreselassie, jeho nebezpečnou hlavičku po rohovém kopu ale vykopl střídající Eismann z brankové čáry.

V posledních minutách už si hosté domácí pohlídali a tak se zrodila první výhra Slovácka na cizím hřišti. Těžce vybojovaná, ale velmi cenná. Hosté se tak bodově dotáhli na vedoucí Příbram, ta má ale zítřejší zápas v Třinci k dobru.