Přestože se všude objevuje slovo krize, klub je finančně stabilizovaný. Dokonce může hospodařit s přebytkem
Je už dlouholetou tradicí, že vždy před zahájením jarní či podzimní části sezóny si sedneme s majitelem 1.FC Slovácko a probereme, jak je klub připraven. Letos jsme tuto tradici porušili, protože jsme se Zdeňkem Zemkem hovořili v prosinci. Teď však uběhl další čtvrtrok, navíc s novým vedením, a tak je příležitost k prvnímu ohlédnutí.
Prosincovými příchody nového ředitele a následně hlavního trenéra A-týmu dostal klub novou dynamiku. Vydalo se Slovácko správným směrem?
Změny, které se provedly na začátku prosince loňského roku, se ukazují jako změny pozitivní. Změna ředitele, změna trenéra, nové tváře v mužstvu a další změny se odehrávají na nižších postech. Velmi důležité je, že přestože se slovo krize skloňuje na každém kroku, tak se klub podařilo finančně stabilizovat. Dokonce můžeme hospodařit s přebytkem, samozřejmě za předpokladu, že nám Sparta a Baník zaplatí, co zaplatit mají. Vedení obou klubů zatím kličkují, hledají záminky k posunutí, případně vyhnutí se placení. Předpokládám, že se to vyřeší, a my si tak vytvoříme prostor pro podzimní posílení o dva, možná tři hráče, abychom mohli pokračovat v budování týmu, který by se mohl ucházet reálně o postup do první ligy již v další sezóně. Peníze bude nutné investovat, také do hráčského doplnění kádrů všech věkových kategorií a také technického dovybavení klubu.
Na chvíli se zastavme u ostravského Baníku. Posunutím kauzy Lička k mezinárodní arbitráži jste zaskočil fotbalové vedení. Nebyl jste spokojený s rozhodnutím české arbitráže?
Naprosto objektivně musím říct, že hnací duo, které dohnalo tento spor až do mezinárodní arbitráže do Švýcarska, byla bývalá ředitelka klubu ing. Mrázková ve spolupráci s advokátní kanceláří JUDr. Knotka, kde taky nabyli přesvědčení, že to rozhodnutí není objektivní. Co mě zaráží nejvíc i dneska, je postoj některých činovníků z českého fotbalového svazu, kteří naprosto jednostranně fandí a bohužel nejen fandí, ale dělají i některé kroky ve prospěch Baníku Ostrava a vůbec se nechovají jako svaz, který má zastřešovat jednotlivé rovnoprávné celky a být nestranný. Chová se tak, že v něm vítězí fotbalový klientelismus a kamarádství. Tím jsem značně rozladěný.
Mluvil jste o tom s někým ze svazu?
Vyžádal jsem si jednání se šéfem fotbalového svazu panem Mokrým, který mi v podstatě řekl, že o těchto zákulisních tazích, které se tam dějí, není informován. Že to není z vrcholového vedení svazu, že jsou to aktivity některých funkcionářů. Tím jsem však ještě více rozladěn a znepokojen. Svaz není spolek jednotlivců, ale je to celek, který má být řízen a veden. Ani u mě ve fabrice si nemůže nikdo dělat, co se mu zlíbí.
To vás muselo hodně zaskočit, když vám řekne šéf organizace, řekněme ředitel firmy, že jsou to tahy některých jeho podřízených. Souhlasil s těmi „tahy“, nebo je komentoval jinak? Například: „Já si tady udělám pořádek, nebojte se. Rozhodnutí musíme respektovat, a tak ho budeme respektovat.“
Rozhodnutí musí skutečně respektovat, i kdyby nechtěli, poněvadž krajní dopad nerespektování tohoto rozhodnutí je disciplinární postih českého fotbalového svazu. To si myslím, že žádný z nich neriskne. Samozřejmě na druhé straně pět a půl milionů korun není pro Baník Ostrava ani pro nás malá suma. My nechceme s Baníkem válčit a jsme ochotni jít i cestou splátek.
Dalším horkým bramborem současnosti je platba Sparty za Kadlece. Údajně chce částku, kterou má letenský celek Slovácku uhradit, srazit až na méně než polovinu.
Pro zobrazení celého článku navštivte web zdroje článku
|