17.08.2024
FCS jede na výjezd

Slovácko při rozlučce s trenérem Svědíkem a kapitánem Kadlecem podlehlo Slavii

19.05.2024, neděle, 09:18

Fotbalisté Slovácka ve 4. kole nadstavbové části FORTUNA:LIGY Skupiny o titul doma prohrálo s pražskou Slavií 1:2. Úvod zápasu orámovalo loučení trenéra Svědíka a kapitána Kadlece, který ukončil kariéru.

Po bezbrankovém poločase udeřili hosté Holešem, vyrovnávací gól si po střele Balhúta srazil do vlastní sítě Zima. Vítěznou branku Slavie dal dvacet minut před koncem Chytil.

Michal Kadlec se navzdory předpovědím nakonec na hřišti neobjevil. Pokud chce Slovácko skončit na pátém příčce a hrát poháry, tak musí vyhrát v Ostravě.

Zápas byl ve znamení loučení trenéra Martina Svědíka a největší persony klubu Michala Kadlece před domácím publikem. Oba jsou podepsaní pod největším úspěchem slováckého klubu, který se probojoval do skupiny Konferenční ligy a vyhrál MOL Cup.

Trenér Martin Svědík ovšem musel koučovat svůj tým z tribuny, pykal za červenou kartu, kterou dostal v Plzni. Z lavičky vedl tým mladý Jan Baránek.

Z posledních deseti zápasů vyhrála Slavia devět, jednou se zrodila remíza. Favorit byl tedy jasný.