17.08.2024
FCS jede na výjezd

Slovácko v první půli nevystřelilo, v Hradci ho dorazili střídající Slováci

23.09.2024, pondělí, 07:15

Tohle bylo velmi málo. Fotbalistům Slovácka dlouhá přestávka vůbec neprospěla. Celek z Uherského Hradiště vyšel v 8. kole Chance Ligy střelecky i bodově naprázdno, v Hradci Králové prohrál 0:3 a v neúplné tabulce klesl na osmé místo. Za domácí skórovali stoper Čihák, střídající Griger, jenž se trefil při premiéře v české nejvyšší soutěži, a také další slovenský náhradník Čmelík.

Moravané padli po pěti duelech. Podruhé v sezoně obdrželi tři branky a v pátém letošním utkání neskórovali.

Hostující trenér West postrádal v Malšovické aréně zraněného Daníčka a vykartovaného Součka. Premiéru v dresu Slovácka si odbyl stoper Kukučka, který přišel do Uherského Hradiště na hostování z pražské Sparty.

Za Hradec poprvé nastoupil Grigar, jenž už ve 23. minutě střídal zraněného Mihálika.

Úvod sobotního utkání patřil Moravanům, ale do vážnější šance se nedostali. Jako první zahrozili votroci.

Vlkanova pálil po centru Pilaře pouze do připraveného gólmana Heči. Hradečtí měli dál navrch, soupeře přehrávali. Slovácku to nešlo, trápili se v nepřesné kombinaci, nebyli vůbec nebezpeční.