17.08.2024
FCS jede na výjezd

Havlík zahodil s Teplicemi penaltu, Slovácko doma poprvé padlo

včera, 11:01

Po dvou výhrách a třech remízách Slovácko doma poprvé padlo. Svěřenci trenéra Romana Westa ve 12. kole Chance Ligy nestačili na Teplice, Severočechům podlehli 0:2 a v tabulce zůstali sedmí. Za hosty skórovali Gning a Horský, domácí záložník Havlík neproměnil ve druhé půli pokutový kop.

Domácí prohospodařili úvod zápasu. Celek z Uherského Hradiště nastřelil v první půlhodině tři tyče. Hosté šli do vedení v závěru první půlky.

Ve druhém poločasu mohli domácí srovnat, ale Havlík z penalty přestřelil bránu. Definitivu výsledku dal deset minut před koncem teplický Horský.

V nastavení nebyla uznána branka Havlíka, rozhodčí viděl ve vápně faulujícího Ciciliu. Teplice tak vyhrály na Slovácku, na den přesně, po dlouhých šesti letech

Slovácko si z posledních dvou zápasů zaknihovalo dvě výhry, to svěřence Romana Westa vyhouplo na 7. příčku tabulky. Domácím scházel vyloučený Hofmann a dlouhodobě zraněný Daníček. Základní sestava Slovácka se od posledního zápasu změnila na třech místech. Od první minuty nastoupili Azevedo, Kohút a Břečka. Na lavce zůstali Blahút a Sinyavskij, Kukučka nebyl ani zápise.

Po reprezentační pauze přijely do Uherského Hradiště Teplice. Severočechům podzim nevychází podle představ, zatím jsou na 14. místě tabulky se sedmi body. Další ztrátu už by nemusel trenér Frťala ustát.

Aktivněji začali domácí, už po deseti minutách našel Trávník Kohúta, jeho rána šla do břevna a balon se odrazil před brankovou čáru.

O minutu později zvonila branková konstrukce podruhé, po centru z rohového kopu hlavičkoval Břečka a orazítkoval pravou tyč.